BWS Germanlingua
  
Kursy niemieckiego w Niemczech
Niemiecki w Monachium
Kursy
Szkoła
Zakwaterowanie
Program rozrywkowy
Ceny i terminy
Kontakt
Zgłoszenie
 
Niemiecki w Berlinie
 
  Choose your language
  Learn German
 Kursy niemieckiego

 


Szkoła językowa w Monachium

Nasza szkoła

Nasza szkoła powstała w 1984 roku. Od tego czasu organizujemy kursy języka niemieckiego dla studentów z całego świata. Od tak długiego czasu szczycimy się popularnością i szacunkiem wśród kursantów. Wielu z nich wraca do nas w celu kontynuowania nauki. Nasza szkoła językowa w Monachium jest położona w samym centrum miasta dzięki czemu jest osiągalna przez wszystkie środki komunikacji miejskiej. Dołożyliśmy wszelkich starań aby nauka języka niemieckiego z nami była efektowna i odbywała się w miłej atmosferze. Szkoły BWS Berlin oraz BWS Monachium są nowocześnie wyposażone, a nasz wysoko wykwalifikowany presonel dokłada wszelkich starań aby wiedza przekazywana była w sposób zrozumiały i łatwo przyswajalny. Celem nauczycieli jest również motywacja kursanów do nauki i dalszej edukacji, a wszystko to w atmosferze sprzyjającej nauce. Między innymi właśnie dlatego już od wielu lat BWS cieszy się wysokim prestiżem, a studenci na całym świecie polecają ją sobie nawzajem. Kto raz uczył się z nami, chętnie wraca ponownie. Do dyspozycji studentów są różne materiały naukowe, niezbędne pomoce dydaktyczne oraz obszerna biblioteka. W każdej chwili mogą się Państwo zwrócić do naszego personelu - chętnie udzielamy pomocy. Szkolna kawiarnia - to ulubione miejsce naszych studentów i nauczycieli. Panuje tu typowy nastrój multi-kulti. W międzynarodowej atmosferze prowadzone są interesujące dyskusje, zawierane znajomości, wymieniane doświadczenia z innymi studentami i nauczycielami np. odnośnie nauki niemieckiego lub odbywają się różne spotkania, wieczorki tematyczne, planowane są atrakcje np. weekendowe i inne

Nasza filozofia

Wyznaczyliśmy sobie wysokie aspiracje w organizowaniu języka niemieckiego. Prowdzimy je na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki czemu nasi studenci osiągają sukcesy w swoich zamierzeniach a oprócz tego zdobywają dalszą motywację w dążeniu do jeszcze lepszych wyników. Przedmiotem wykładów jest nie tylko język niemicki jako język mowy, dodatkowo uczestnicy zdobywają wiedzę na temat kultury, zwyczajów i obyczajów panujących na różnych terenach Niemiec. Pracownicy biura i nauczyciele wytrwale troszczą się o to aby każdy uczestnik kursu miał poczucie satysfakcji i zadowolenia z pobytu w szkole BWS.

Kadra nauczycielska

Celujące wyniki w nauce - to cel jaki stawia sobie każda szanująca się szkoła. Mamy to szczęście iż grono naszych nauczycieli składa się z ludzi którzy z pasją realizują swoje cele, a talenty które posiadają potrafią wykorzystać w swojej pracy. Jesteśmy z tego bardzo dumni i dlatego z chęcią na każdym kroku dbamy o rozwijanie umiejętności zawodowych naszych pracowników. Nasza kadra zdobywa wiedzę i informacje z zakresu specjalistycznych tematów lub najnowszych metod nauczania - jednym słowem wszystkie informacje związane z nauką języków obcych - jakie możemy zastosować w naszej szkole BWS - nie są nam obce, wręcz przeciwnie! Studenci postrzegają naszych nauczycieli jako osoby pełne motywacji, kompetentne oraz chętnie służące pomocą. Nasi docenci nie ograniczają się do tematów związanych z filologią języka niemieckiego, lecz chątnie poruszają i podejmują tematy absorbujące naszych studentów. Ich duże zaangażowanie w swoją pracę odzwierciedlają również organizowane przez nich intereujące programy rozrywkowo-kulturalno realizowane ze studentami w czasie wolnym od nauki.

Materiały dydaktyczne i pomoce naukowe

Do indywidualnej dyspozycji naszych studentów szkoła przekazuje wszystkie materiały i pomoce naukowe niezbędne do udziału w kursie. Są to: podręczniki, zeszyty i długopis, tabela z czasownikami oraz inne niezbędne kopie. We własnym zakresie każdy uczestnik powienien zaopatrzyć się we własny słownik językowy. Takie materiały jak inne pozycje z literatury powszechnej lub naukowej czy specjalistyczne podręczniki i podręczne książki lub kasety video, DVD, CD, odtwarzacze CD lub inne mogą zostać wypożycznone i/lub udostępnione na miejscu. Szkoła wyposażona jest w salę TV i centrum multimedialne, oczywiście z bezpłatnym dostępem do internetu oraz siecią WLAN/WiFi na terenie całej szkoły.

Metody nauczania

Do nauki języka niemieckiego jako języka obcego szkoła BWS wykorzystuje wszystkie znane i sprawdzone nowoczesne metody stosowane w nauce. Obok głównego celu czyli rozumienia języka pisanego i równocześnie mowy niemieckiej, rozwijana jest równie ważna umiejętność wyrażania własnych spostrzeżeń i uwag. Nauka skupia się na trenowaniu sprawności językowych w następującej kolejności: czytanie i rozumienie ze słuchu, wymowa i umiejętność konwersacji oraz poprawna pisowania. Na zajęciach poszerzane jest przede wszystkim słownictwo i umiejętność jego wykorzystywania w konkretnych sytuacjach oraz systematyzowana jest gramatyka. Jesteśmy zdania iż, najważniejszym aspektem w nauce języka obcego jest umiejętność komunikacji. Dzięki naszej ulubionej metodzie czyli nauce poprzez zabawę i maksymalne zaangażowanie uczestników w naukę, nasi studenci nie mają żadnych problemów z tzw. barierą językową napotykaną przez wielu podczas nauki języka obcego. Na zajęciach wykorzystwywane są wszelkie rodzaje dyskusji: grupowych, w parach, z podziałem na role, oparte są one na zabawach, śpiewie, odgrywaniu różnych zabawnych scenek i innych pomysłach często spontanicznych. Perzede wszystkim poruszane są aktualne tematy, adekwatne do wieku i zainteresowań uczestników danego kursu. Wszyscy chętnie korzystają z interesującego programu rozrywkowowo-kulturalnego.

Personel biurowy

Nasz personel biurowy jest do Państwa dyspozycji już od pierwszego dnia, w którym zgłoszą się Państwo z zapytaniem do nas. Od tego momentu aż do dnia otrzymania świadectwa ukończenia kursu będziecie w stałym kontakcie albo z nauczycielem albo z pracownikiem biurowym. Zawsze będzie ktoś do dyspozycji kto będzie troszczył się o Państwa a w razie potrzeby będzie służył poradą lub pomocą. Będąc za granicą zawsze jest miło i komfortowo mieć kogoś kto np. pomoże w ustaleniu i sfinalizowaniu wszystkich formalności związanych z pobytem, zakwaterowaniem, doborem lub zmianą kursu, kto doradzi lub już na miejscu znajdzie rozwiązanie nie przewidzianego wcześniej problemu. Nasi pracownicy z zamiłowania władają językami obcymi, porozumiewamy się w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim oraz rosyjskim.

Wypowiedzi studentów

W celu uzyskania informacji bezpośrednio od naszych absolwentów
z tzw. pierwszej ręki, prosimy o skorzystanie z poniższej listy danych:

Argentyna: Johannes Chaos Zanchez
Australia: Paul Darcey
Belgia: Ludwig Hemeleers
Brazylia: Patricia Teixeira
Kanada: Virginie Nadeau
Chiny: Yanhua Bao
Kroacja: Dunja Parlov
Dania: Rune Norr
Ekwador: Silja Berrocal
Hiszpania: Oscar Gonzalez
Finlandia: Raafael Renfors
Gruzja: Otar Vadachkoria
Wielka Brytania: Chris Garland
Szkocja: Neil Brown
Grecja: Vicky Varda
Węgry: Katalin Gauser

Irlandia: Hugh Gibbons
Włochy: Alessandra Caricato
Japonia: Noriko Iwata
Meksyk: David Gonzalez Perez
Holandia: Rhijja Jansen
Norwegia: Lotte Sekkelsten Ostby
Peru: Varinea Hernández Sánchez
Polska: Gregory Dobrynin
Rosja: Natalya Gurkina
Słowacja: Andrej Podbreznik
Szwajcaria: Christian Scherler 
Szwajcaria: Suzana Balenovic
Szwecja: Sara Bergman
Turcja: Elif Düz
USA: Tanya Iannaccone
Wenezuela: Marisela Salas

 

Szkoły językowe w Monachium

 

BWS Schulgebäude München

Kursy języka niemieckiego w Niemczech

Klassenzimmer BWS München

Nauka niemieckiego w Monachium

Unsere Lehrer

Kursy języka niemieckiego w Monachium

KLassenzimmer BWS München

Nauka niemieckiego w NiemczechUczyć się niemieckiego w Niemczech
  
© Learn German in Germany: Munich
Biuro München Hackenstr. 7c, 80331 München, Niemcy, Tel: +49 - (0)89 - 599 892 00

Datenschutzerklärung